Pierwsze posiłki w słoiczkach
Są smaczne, a ich przygotowanie nie wymaga wysiłku. Od kiedy można zacząć podawać je maluchowi i które wybrać na początek?
Są smaczne, a ich przygotowanie nie wymaga wysiłku. Od kiedy można zacząć podawać je maluchowi i które wybrać na początek?
U kobiety wiadomość o ciąży wyzwala całą masę lęków. Ale i mężczyzna nie ma lekko – jemu też sen z powiek spędzają różne pytania i obawy. Masz do nich prawo, ale powinieneś je zracjonalizować i przezwyciężyć.
Drogie mamy! Piszcie do nas o swoich przeżyciach i doświadczeniach. O tym, co was porusza, cieszy, denerwuje. Dajcie znać, o czym chciałybyście przeczytać. Co miesiąc publikujemy i nagradzamy najciekawsze wypowiedzi. Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie na Mjakmama.pl/nasze akcje
Budzisz się w nocy z wielką ochotą na tort? Wracasz biegiem z pracy do domu, bo nagle zachciało ci się zupy ogórkowej? To typowe zachcianki ciążowe, które nie są mitem, lecz prawdą. Zjawisko to ma medyczne wytłumaczenie.
Poznajcie Sylwię Gładką, która oczekuje swojego pierwszego dziecka. Gdy pozowała do zdjęć, zapowiadała, że w jej brzuchu rośnie mała Rozalka. Teraz, miesiąc przed porodem, nie jest już pewna wyboru imienia dla swojej córeczki.
W ciąży wszystko kręci się wokół twojego zdrowia. Aby opisać specyficzne dla tego stanu objawy, problemy i badania, przygotowaliśmy podręczny słowniczek terminów związanych z ciążą.
Spodziewasz się drugiego dziecka i zastanawiasz się, czy będziesz przeżywać déjà vu? Statystyki mówią, że kolejna ciąża nie jest podobna do poprzedniej. Zobacz, czego możesz oczekiwać w nadchodzących miesiącach.
Kolor oczu i włosów, grupa krwi, choroby, a nawet osobowość... To, jak będzie wyglądał twój maluch i do kogo będzie bardziej podobny – jest przesądzone już w chwili zapłodnienia.
To najczęstszy ciążowy problem z urodą i dlatego warto wiedzieć na jego temat jak najwięcej. Zwłaszcza że co jakiś czas pojawiają się zupełnie nowe informacje.
Wiele przyszłych mam chce prowadzić aktywne życie i dbać o porządek w domu. Ale nieumiejętne wykonywanie codziennych czynności może stać się w ciąży źródłem przykrych dolegliwości. Oto rady, jak ich uniknąć.
Mały człowiek potrzebuje mnóstwa różnych rzeczy. Ty też musisz zabrać do szpitala kilka niezbędnych drobiazgów. To oznacza, że pora ruszyć na zakupy. Co trzeba kupić i czym się kierować przy wyborze?
Jesteś przewrażliwiona na punkcie swojej ciąży? A może jak najdalej odsuwasz od siebie myśl, że będziesz mamą? Przekonasz się o tym, zaznaczając pod każdym pytaniem jedną, najbliższą ci odpowiedź.
Sposób odżywiania kobiety w ciąży jest bardzo ważny, bo wpływa na rozwój i zdrowie kształtującego się dziecka. Oto zasady, według których powinnaś się teraz odżywiać.
Choć kojarzony jest z naturalnym lekiem na kaszel i ból gardła, to sprawdza się nie tylko w czasie przeziębienia. Zobacz, dlaczego warto mieć miód w swojej kuchni.
Ciągle zaglądasz do lodówki, w zasięgu ręki zawsze masz jakąś przekąskę i nie umiesz się powstrzymać od jedzenia? Oto sposoby, dzięki którym uda ci się jeść mniej.
Jest coraz częstszą dolegliwością ciężarnych. Sprzyjają jej otyłość i niezdrowa dieta. Czy wiesz, dlaczego nie wolno lekceważyć tej częstej choroby?
Niektóre środki farmakologiczne mają uboczny wpływ na zdrowie dziecka, które rozwija się w twoim łonie. Dlatego trzeba czytać ulotki i przyjmować leki zgodnie z zaleceniami – podkreśla Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.
Jakie są konsekwencje nadciśnienia w ciąży i jak mu zapobiegać? Kto jest na nie narażony? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące wysokiego ciśnienia u przyszłej mamy.
Pobyt na oddziale patologii ciąży może być trudny do zniesienia. Wiąże się z niewygodą, nudą, często bólem, a przede wszystkim lękiem o dziecko. Jak przetrwać ten trudny czas?
Nowości oraz produkty polecane przez mamy. Wszystko, co może się przydać w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka.
Czerwona sukienka ma magiczną moc! Dodaje energii, pewności siebie i seksapilu. W wersji koronkowej jest wyjątkowo efektowna i intrygująca, ale siłę czerwieni widać również w prostych fasonach bez ozdób.
U kobiety wiadomość o ciąży wyzwala całą masę lęków. Ale i mężczyzna nie ma lekko – jemu też sen z powiek spędzają różne pytania i obawy. Masz do nich prawo, ale powinieneś je zracjonalizować i przezwyciężyć.
Torby do szpitala spakowane, a ty jesteś już gotowa na wielki finał. Wcześniej jednak musisz przebrnąć przez wiele badań i formalności. Co cię czeka na izbie przyjęć?
Narodziny dziecka to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety, a na pewno niezapomniana. O swoich porodach opowiadają nam nasze czytelniczki.
Nie ma dwóch identycznych porodów, jednak pod względem fizjologicznym każdy z nich ma pewien określony przebieg. Zobacz, jak wygląda naturalny proces rodzenia dziecka i na jakie etapy się dzieli.
Wprawdzie połóg trwa sześć tygodni, ale najtrudniejsze dla kobiety są pierwsze dni po urodzeniu dziecka – bez względu na to, czy urodziła normalnie, czy przez cesarskie cięcie. Dzięki naszym radom będziesz wiedziała, jak sobie pomóc, by okres ten był jak najmniej przykry.
Choć większość noworodków tylko śpi i je, ich rodziców niepokoją czasem pewne objawy lub wygląd. Pierwsze dni na świecie to także czas, gdy na skórze malca pojawiają się różne krostki, znamiona, opuchlizna. Skąd się biorą i kiedy konieczna jest interwencja specjalisty?
Kołyska nie jest niezbędna, ale jeśli tylko możecie sobie pozwolić na jej zakup, to warto o tym pomyśleć. Kiedy może się przydać i jak wybrać najlepszą?
Mleko modyfikowane dla półrocznych niemowląt różni się od tego, jakie podawane jest w pierwszych miesiącach życia. Jakie wybrać?
Są smaczne, a ich przygotowanie nie wymaga wysiłku. Od kiedy można zacząć podawać je maluchowi i które wybrać na początek?
Gdy malec ząbkuje, wyrzynające się mleczaki boleśnie przebijają dziąsło. Ale są metody, które pomogą uniknąć nieprzespanych nocy i marudzenia w ciągu dnia.
Syrop na kaszel to jeden z najpopularniejszych leków dla dzieci. Ale czy wiesz wszystko o jego składzie, zastosowaniu i przeciwwskazaniach?
Półroczne niemowlę nie może jeszcze jeść tego, co reszta rodziny, ale dobrze, jeśli przynajmniej część posiłków spożywa wspólnie z resztą domowników.
Rozwijają, bawią, uczą. Ale mogą być również przyczyną kłopotów. Na co trzeba zwracać uwagę w sklepie, by wymarzona zabawka nie wyrządziła dziecku krzywdy?
Trudno w dzisiejszych czasach zupełnie wyeliminować sprzęty i media elektroniczne z życia dziecka. Trzeba jednak wiedzieć, jak z nich korzystać, aby wspierać rozwój malucha.
Nowości ze sklepów, produkty polecane przez mamy – wszystko, co może ci się przydać, gdy masz małe dziecko.
Urządzenie pokoiku, który przez pierwsze lata życia będzie zajmowało bliźniacze rodzeństwo, wcale nie musi być drogie ani pracochłonne. Grunt, by wszystko dobrze przemyśleć.
To sytuacja niezwykle trudna, stawiająca rodziców przed nowymi życiowymi wyzwaniami. Oto poradnik, gdzie mogą oni szukać pomocy i na jakie wsparcie, także finansowe, mogą liczyć.
Nie tylko bajkami dla dzieci rodzic żyje. Ostatnio ukazało się kilka wartych uwagi książek dla dorosłych, czas nadrobić czytelnicze zaległości!
Problem jest stary jak świat: babcia chce decydować, jak wychowywać dziecko, bo „zna się na tym lepiej” niż młoda mama. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?
W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, kiedy stwierdza: „Od teraz muszę szczególnie uważać”. Często następuje to wtedy, gdy dziecko zaczyna chodzić i trzeba je asekurować...
Schyłek zimy to dobry czas, by częściej sięgać po warzywa, które najlepiej się przechowują, zachowując przy tym mnóstwo ważnych i dobroczynnych składników mineralnych.
Agnieszka Kaczorowska, czyli Bożenka z serialu „Klan”, ogłosiła, że w 2019 roku zostanie mamą!
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum