Zabawy na świeżym powietrzu
Maluch, który już chodzi, to prawdziwy wulkan energii. Trzeba ją mądrze rozładować, a nie ma na to lepszego sposobu niż zabawa poza domem.
Maluch, który już chodzi, to prawdziwy wulkan energii. Trzeba ją mądrze rozładować, a nie ma na to lepszego sposobu niż zabawa poza domem.
Miesięcznik „M jak Mama” to pierwszy ogólnopolski miesięcznik dla kobiet w ciąży, planujących macierzyństwo oraz początkujących mam. Ukazujemy się od 2007 roku, stawiamy na fachowe porady i rzetelną wiedzę. W gronie naszych współpracowników znalazło się wielu wybitnych specjalistów.
Drogie mamy! Piszcie do nas o swoich przeżyciach i doświadczeniach. O tym, co was porusza, cieszy, denerwuje. Dajcie znać, o czym chciałybyście przeczytać. Co miesiąc publikujemy i nagradzamy najciekawsze wypowiedzi. Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie na Mjakmama.pl/nasze akcje
Nowości produktowe, informacje dla przyszłych i młodych mam.
O płci dziecka decyduje ostatecznie plemnik, który łączy się z komórką jajową. Ale istnieje wiele czynników, które – jak wynika z badań i statystyk – bardziej sprzyjają poczęciu córki lub syna.
Wiele kobiet uważa, że nie są powołane do macierzyństwa i czują się z tego powodu źle. O tym, czy każda kobieta ma instynkt macierzyński, rozmawiamy z psychologiem Dominiką Słowikowską.
Spodziewacie się dziecka, a nie jesteście małżeństwem i nie chcecie tego zmieniać? Takich par jest coraz więcej. Specjalnie dla was przygotowaliśmy poradnik: jakie macie prawa jako rodzice.
Hormony zmieniają i ciało, i skórę, dlatego podczas ciąży warto mieć kilka nowych kosmetyków. Których? I czym się kierować przy ich wyborze?
Wiele obiegowych opinii na ten temat nie jest prawdą. Nie wierz w to, że w ciąży nie wolno ci się kąpać ani nosić wkładek higienicznych. To wszystko mity!
Każda przyszła mama z niecierpliwością czeka na przełomowe wydarzenia, takie jak pierwsze USG czy pierwsze ruchy maluszka. Zobacz, kiedy powinny nastąpić te i inne ważne momenty ciąży, i odliczaj do nich dni.
Często budzisz się z bijącym sercem, a później długo nie możesz zasnąć? Nie przejmuj się – złe sny w trakcie ciąży często się zdarzają, ale można próbować im zaradzić.
Odmienny stan wiele zmienia w twoim życiu, ale nie czyni z ciebie odmieńca. Bądź w kontakcie z ludźmi, szukaj grup wsparcia, a odnajdziesz się w nowej sytuacji.
Jest prawniczką i mamą dwóch dziewczynek, a także popularną blogerką. Kilka lat temu założyła firmę, dzięki której tłumaczy przyszłym lub młodym mamom zawiłe kwestie prawa pracy. Dziś Katarzyna Łodygowska podpowiada, jak założyć własną działalność gospodarczą.
Jeśli nie wiesz jeszcze, czym jest mindfulness, koniecznie przeczytaj ten tekst. Zwłaszcza że ta postawa życiowa jest dosłownie stworzona dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.
Kiedy oczekujesz dziecka, potrzebujesz więcej odpoczynku. Nie znaczy to, że nie możesz pracować i być aktywna, ale ważne jest, abyś umiała się rozluźnić i zrelaksować, gdy poczujesz się zmęczona. Oto pozycje, które przynoszą ulgę i odprężenie oraz są komfortowe dla maluszka.
Zmysły i mózg nienarodzonego dziecka rozwijają się już w ciąży. Wiemy, że ono słyszy i czuje dotyk. Warto już wtedy nawiązać z nim kontakt, by wiedziało, że jest kochane. Jak to zrobić?
Gdy w domu pojawia się maluszek, życie zwierzaka wywraca się do góry nogami. Jak do tego nie dopuścić?
Pewne groźne wirusy i bakterie mogą się podczas porodu przenieść z organizmu matki na dziecko. Warto wiedzieć, jak się przed nimi strzec.
Tzw. echokardiografia płodu to badanie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne. Zdaniem naszego eksperta to bardzo ważne badanie, które każda przyszła mama powinna wykonać niezależnie od wskazań.
Jakie badania i zabiegi można zastosować u pacjentki z zaburzeniami rytmu serca spodziewającej się dziecka? Na to i inne pytania odpowiada dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej – kardiolog ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Jeżeli przytrafi ci się zapalenie wyrostka albo kolka wątrobowa, nie wpadaj w panikę. Twoja ciąża wcale nie musi się wiązać z komplikacjami. Stosuj się do zaleceń lekarza i pamiętaj, że medycyna potrafi sobie z tym poradzić.
Weź udział w naszym quizie, aby sprawdzić, ile już wiesz i czego jeszcze musisz się nauczyć, aby dobrze się sprawować w roli młodego taty.
Spodnie ciążowe to podstawa twojej garderoby. Są superwygodne, dobre niemal na każdą okazję i ładnie podkreślają kształt brzuszka. W naszych propozycjach będziesz wyglądać efektownie i stylowo.
Nowości oraz produkty polecane przez mamy. Wszystko, co może się przydać w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka.
Wiele mam przyznaje, że podstawą w czasie porodu jest dobra współpraca z położną. Co to tak naprawdę znaczy – zapytaliśmy o to najlepszą położną 2018 roku, panią Annę Wojtylę.
Narodziny dziecka to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety, a na pewno niezapomniana. O swoich porodach opowiadają nam nasze czytelniczki.
Już nie tylko pozycja leżąca podczas drugiego okresu porodu powoli odchodzi do lamusa. Także znany od lat sposób parcia jest uważany przez wielu specjalistów za niekorzystny.
Na temat sposobu odżywiania kobiet karmiących piersią wciąż – choć na szczęście już coraz rzadziej – funkcjonuje wiele mitów. Efekt: zbyt uboga dieta, która wcale nie jest konieczna, a nawet może zaszkodzić.
Nie jest to łatwe, ale możliwe. Zobacz, w jakich pozycjach można wygodnie karmić dwoje dzieci naraz.
Nadchodzi dzień, gdy dziecko opuszcza bezpieczne lokum w brzuchu mamy i zaczyna poznawać świat po drugiej stronie. Co czuje, słyszy i widzi niemowlę w pierwszych tygodniach życia? Jak wspierać rozwój małego człowieczka?
Maleństwu trzeba regularnie skracać paznokcie, żeby się nie podrapało. Choć wydaje się to nie lada wyzwaniem, na pewno poradzisz sobie bez problemu.
Zezowanie to poważne schorzenie – zaniedbane może się skończyć nawet opóźnieniem rozwoju i niedowidzeniem. Ale zeza można całkowicie wyleczyć, pod warunkiem że leczenie zostanie podjęte w miarę wcześnie.
Z glutenem albo bez, kukurydziane, bezmleczne, ryżowe, z owocami, witaminizowane – wybór jest tak duży, że łatwo stracić orientację. Oto krótki przewodnik po kaszkach dla niemowląt.
Najlepsza na ugaszenie pragnienia jest woda, jednak dziecku warto również podawać soki, które są pełne witamin. Poznaj walory gotowych soczków dla najmłodszych.
Maluch, który już chodzi, to prawdziwy wulkan energii. Trzeba ją mądrze rozładować, a nie ma na to lepszego sposobu niż zabawa poza domem.
Małe dziecko każdego dnia uczy się czegoś nowego. Pomogą mu w tym nie tylko zmysły, ale też... jedzenie.
Kilka miesięcy w amerykańskim przedszkolu wystarczyło, by moja czteroletnia córka opanowała język angielski w stopniu pozwalającym na swobodne komunikowanie się z otoczeniem.
Nowości ze sklepów, produkty polecane przez mamy – wszystko, co może ci się przydać, gdy masz małe dziecko.
Pojawienie się w domu psa to ważne wydarzenie. O ile dorośli są raczej świadomi, z czym się ono wiąże, dziecko może się czuć w tej sytuacji niepewnie. Warto przygotować je na to, czytając wspólnie bajki o psach.
W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, że musi mieć oczy dookoła głowy, a w mieszkaniu – zabezpieczenia, które pomogą ustrzec malucha przed konsekwencjami wkładania rączek tam, gdzie nie powinien.
Pierwsze sześć tygodni po porodzie to okres ochronny dla kobiety. W tym czasie lepiej się nie nadwerężać i nie przemęczać. Gdy jednak połóg minie, warto zacząć ćwiczyć. Jaka gimnastyka pomoże w powrocie do formy?
Często słyszę pytania: jak to jest mieć małe dzieci z niewielką różnicą wieku? Jak sobie radzisz? Oto moja odpowiedź.
Czy mając małe dziecko można generować mniej śmieci? Owszem! W dodatku nie jest to wcale takie trudne do zrealizowania. Ukłon w stronę planety dobrze odbije się także na domowym budżecie.
Na progu wiosny potrzebujemy zastrzyku energii. A także szybkich, lekkich posiłków i przekąsek zapewniających odpowiednie ilości błonnika i składników mineralnych.
Znam trzy osoby, które nie lubią jajek: mama mojej koleżanki oraz dwóch członków mojej własnej rodziny – dzieci. A ja mogę jeść jajka na śniadanie, obiad i kolację. I to codziennie!
O swoim pierwszym dziecku, darze, jakim jest macierzyństwo, a także o nowej pasji: blogu parentingowym – opowiada aktorka Olga Frycz, mama półrocznej Helenki.
Agnieszka Hyży opowiada o swojej rodzinie
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum